Kullanım Şartları

.

Doktoradanis.net sitesini kullanmadan önce lütfen aşağıdaki site kullanım şartlarını okuyun. Siteyi herhangi bir şekilde kullanan tüm ziyaretçi ve üyeler bu sayfadaki şartlara uymayı kabul etmiş sayılacaktır. Şartları kabul etmiyorsanız lütfen siteyi kullanmayın. Bu metinde kullanılan “Kullanıcı” terimi, siteyi üye girişi yaparak veya yapmaksızın herhangi bir şekilde kullanan her türlü gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir.

Doktoradanis.net web sitesinde yer alan bilgi, yazı ve haberler, bilgilendirme amaçlı olup hekim muayenesi ve tavsiyesi yerine geçmez. Web sitemize üye olan doktor ve uzmanları yayınladıkları yazı, mesaj ve yorumların tüm sorumluluğu kendilerine aittir.

Doktoradanis.net web sitesinde yayınlanan tüm içerikler, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere uygun olmak zorundadır. Uygun olmayan içeriklerle ilgili oluşacak her türlü sorun ilgili kişi ve kurumları bağlar. Doktoradanis.net bu yazı veya yayınlardan kaynaklanabilecek hiç hukuki sorunla ilgili sorumluluk kabul etmeyeceğini açık olarak beyan

Doktoradanis.net sitesinde yayınlanan içeriklerde yasal mevzuata uygun olmayan ve/veya evrensel yayıncılık ilkeleri, genel etik ve ahlak kurallarına uygun olmayan durumlar tespit etmemiz halinde bu içerikleri hiçbir açıklamaya gerek görmeden yayından kaldırma hakkına
sahip olduğumuzu açık olarak beyan etmekteyiz. Kötü amaçlı yazı veya üyelikler tarafımızdan tespit edildiğinde geçici veya kalıcı olarak silinebilir ve bu kullanıcılıların sitemize bir daha erişimi süresiz olarak engellenebilir.

Doktoradanis.net web sitesini ziyaret eden veya üye olan tüm kullanıcılar sitemiz tarafından deklere edilmiş olan, ziyaretçi, kullanıcı ve üyelik kurallarına uymakla yükümlüdür. Ücretli üyelikleri olan kullanıcıların sitemizde belirtilen kurallara uyma zorunluluğu diğer üyelerle eşittir. Kural ihlali durumunda üyelikleri sonlandırılabilir ve ödedikleri ücretler hiçbir şekilde iade edilmez.

- Bu sayfada yer alan kullanım şartları, değişikliklerin yine bu sayfada açıkça belirtilmesi şartıyla tarafımızdan herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir. Kullanıcılar bu sayfada yayınlanan şartları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılacaktır.

- Bu sitenin içerdiği tüm bilgilerin telif hakkı Doktoradanis.net'e aittir ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili uluslararası mevzuat kapsamında hukuki koruma altındadır. Site içeriğinin izinsiz olarak topluca indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması, işlenmesi ve yayınlanması, ve bunlara teşebbüs edilmesi yasaktır. Bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcılar aleyhine yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

- Kullanıcılar, Doktoradanis.net'in herhangi bir içerik veya iletişim sistemini kullanırken üçüncü şahısların yasal haklarını hiçbir şekilde ihlal etmemekle yükümlüdür. Bu gibi ihlallerle ilgili olarak hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemektedir ve bu ihlallerden doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran Kullanıcıya aittir.

- Sitede yazılan her türlü yazı yada yorumlardan yazan kişi sorumludur. Kullanıcılar yaptıkları yorumlardan ve paylaşımlardan kendileri sorumludur. Yapılan yorumlarda argo kelimer, kişisel yada kurumsal hakları ihlal eden yorumlar, karalama maksatlı yorumlar, aslı kanıtlanmamış beyenatlar yayınlamadan ötürü çıkabilecek yasal sorunlardan tamamen yorumu yazan kullanıcı sorumludur.

- Doktoradanis.net sitesinde yorum yazan tüm ziyaretçilerin ip adresi kayıt altına alınmaktadır. Adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresleri yetkililerle paylaşılacaktır.

- Sitenin işlemez hale gelmesini, ciddi ölçüde yavaşlamasını veya yazılım ve donanım sistemlerinin zarar görmesini amaçlayan her türlü davranış ve işlem yasaktır. Otomatik programlar kullanılarak çok sayıda sorgu veya üyelik kaydı yapılması veya otomatik yöntemlerle siteye çok sayıda talep veya bilgi gönderilmesi de bu yasağa dahildir. Bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiğimiz Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatacağımızı beyan ederiz.

- Site üzerinde ki bilgiler kaynak gösterilmeden paylaşılamaz. Alıntı yada Kaynak yapacak kişiler direkt olarak bilgiyi edindikleri sayfanın aktif bağlantısını (do-follow link olarak) vermek zorundadır.

- Kullanıcı adınız ve şifreniz sadece şahsınıza aittir. Bir üyeliği birden fazla kişi kullanamaz. Kullanıcı adı ve şifresi kullanılarak yapılan tüm işlemlerin, aksi ispat edilmediği sürece ilgili üye tarafından yapıldığı kabul edilecektir.

- Üyelik formunda verilen bilgiler doğru kabul edilir. Bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sorumluluk üyeye aittir.

- Sitede yayınlanan reklamlara ve tanıtım metinlerine, bilgi alma amacı dışında çok sayıda manüel veya otomatik tıklama yapmak yasaktır. Normal bir Kullanıcı davranışına uymayan bu gibi tıklama faaliyetlerinde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatacağımızı beyan ederiz.

- Bu sayfada yer alan kullanım şartlarıyla ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm ihtilaflar, münhasıran Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve İstanbul mahkemeleri ve icra dairelerinin yargı yetkisine tabidir.